11. apríla 2017
Informácia Robocup 2017
V dňoch 6-8.4.2017 sa uskutočnil v Gymnáziu V.P.Totha Martin, 22 ročník medzinárodnej súťaže žiakov základných a stredných škôl, v konštrukcii,programovaní , futbale, záchranárovi a tanci robotov.
Výsledky:
Projekt. Robotická ruka. Záchranár1. Záchranár 2. Futbal1 Futbal2. Futbal3. Tanec.
7. apríla 2017
Informácia Organizačný poriadok Robotických súťaží ROBOCUP
Od 1.marca 2017 je platný aktualizovaný organizačný poriadok Celoslovenskej súťaže v stavbe a programovaní robotov R o b o C u p (ďalej len „ROBOCUP“) pre žiakov základných a stredných škôl. Organizačný poriadok je zverejnený na stránke (Pozri stránku Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu). Organizačný poriadok bol schálený pod číslom 2017-971/10238:19-10E0
.
8. februára 2017
Informácia ROBOCUP
ROBOCUP je celoslovenská súťažná prehliadka záujmovej činnosti, tvorivosti, vedomostí a zručností detí a mládeže v oblasti konštrukcie a programovania robotických , kybernetických systémov riadenia technologických procesov, spojená s prezentáciami pozvaných odborníkov v oblasti konštrukcie a programovania robotických systémov. Poslaním ROBOCUP - u je:
1.Ukázať žiakom základných a stredných škôl čaro robotiky a pritiahnuť ich k následnému štúdiu technických oborov na stredných školách a vysokých školách.
2.Prezentovať mladých tvorcov s vlastnými nápadmi a riešeniami pred potenciálnymi zamestnávateľmi z technicky zameraných firiem.
3.V priebehu prezentácií diskutovať s odborníkmi v oblasti robotiky a počas ich prednášok získať nové inšpirácie a nápady pre svoj rozvoj základných škôl a stredných škôl. Video RoboCup 2016 .
.
10. februára 2017
Informácia Propozície súťaže ROBOCUP 2017
Na adrese Propozície ROBOCUP 2017 sa nachádzajú detailné propozície 22. ročníka súťaže pre mladé talenty v oblasti návrhu a programovania robotov ROBOCUP 2017.