piatok, 21. januára 2022
Informácia Ponuka bezplatného vzdelávania pre učiteľov ZŠ ,SŠ
ŠVS Banská Bystrica v rámci projektu IT Akadémia, pokračuje v realizácii bezplatných ON line Popularizačných prednášok pre učiteľov ZŠ a SŠ. Ponuka, prihlásenie:Ponuka vzdelávania
štvrtok, 9. decembra 2021
Informácia Vzdelávanie v inovatívnych prístupoch v kariérovej výchove a poradenstve
Od januára sa otvárajú ďalšie turnusy vzdelávania, rámci ktorého zážitkovou formou spoznáte inovatívne prístupy v kariérovej výchove a kariérovom poradenstve. Vzdelávanie je určené pre pedagogických a odborných zamestnancov zo všetkých typov škôl.
Viac o programe a jeho benefitoch si prečítajte na tomto odkaze.
štvrtok, 26. augusta 2021
Informácia Akreditované inovačné vzdelávanie VÚDPaP
Akreditované inovačné vzdelávanie, ktoré Vám pomôže s návratom do škôl a prípravou na maturitné ročníky. Odkaz na ďalšie informácie.
piatok, 21. mája 2021
Informácia Zber záujmu o štúdium na gymnáziách s osemročným vzdelávacím programom
Od 1.6. do 15.6. prebieha zber záujmu žiakov o štúdium na gymnáziách s osemročným vzdelávacím programom. Viac informácií je na tejto stránke. Zber je možné uskutočniť spolu so zberom záujmu o štúdium na ostatných stredných školách, tento zber však trvá až do 6.7.2021.
piatok, 19. februára 2021
Informácia Zamestnanci ŠVS sú na home office
Zamestnanci ŠVS vykonávajú prácu z domu do odvolania, preto prosíme aby ste pri komunikácii používali email. Emaily zamestnancov sú uvedené na stránke kontaktov.
pondelok, 4. januára 2021
Informácia Informácia pre výchovných a karierových poradcov na školách.
Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie pripravil články a webináre o inováciách a aktuálnych témach. Tieto obsahy sú pevne zasadené do kontextu vo vzdelávaní Inovatívne prvky v kariérovej výchove a poradenstve v školách, ktoré VÚDPaP ponúka všetkým samostatným odborným a pedagogickým zamestnancom na školách aj v roku 2021.

Ak ste ešte neposlali prihlášku na vzdelávanie v kariérovej výchove na školách, môžete tak urobiť: https://forms.gle/AK6DAxATsZRpTV759

Viac informácií o vzdelávaní nájdete na odkaze.
štvrtok, 9. apríla 2020
Informácia Obnovme učenie na diaľku s vizuálnym kontaktom učiteľa a žiaka počas pandémie
Využite bezplatné komunikačné nástroje a odbornú podporu pre učenie na diaľku, pre obnovu jedinečného osobného kontaktu učiteľa so žiakom a denného režimu žiaka pri učení. V dobe krízy Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, členovia Digitálnej koalície a početní odborne zdatní dobrovoľníci pre vás pripravili komunikačné nástroje. Školy môžu o pomoc pri rozbiehaní učenia na diaľku požiadať aj:
  • centrum podpory Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v čase 8:00-16:00 na bezplatnom telefónnom čísle 0800 138 033 , alebo emailom na adresu helpdesk@iedu.sk
  • sieť školských výpočtových stredísk CVTI SR podľa krajskej príslušnosti:
  • bratislavský kraj: videokonf@svsba.sk ∼ trnavský a nitriansky kraj: videokonf@svspn.sk banskobystrický kraj: videokonf@svsbb.sk ∼ žilinský a trenčiansky kraj: videokonf@svslm.sk košický a prešovský kraj: videokonf@svsmi.sk
Schéma integrovanej podpory pre učenie na diaľku s vizuálnym kontaktom učiteľa a žiaka

Viac na stránke
digitalnakoalicia.sk
piatok, 6. marca 2020
Informácia Maturita 2019 - zverejňovanie tém
Dňa 11.3. prebehne generálna skúška zverejňovania tém. Vzhľadom na zrušenie externej časti maturitnej skúšky, témy nebudú zverejňované. Maturitné témy.