14. septembra 2016
Informácia Organizačné pokyny 33. ročníka súťaže ZENIT programovanie
Na stránke ZENIT -sa nachádzajú organizačné pokyny 33.ročníka súťaže stredoškolákov v programovaní kategória A,B a programovanie tvorba web stránky.
ZENIT
13. septembra 2016
Informácia Základné informácie k maturitnej skúške 2017
Na stránke Maturita 2017 nájdete základné informácie o Maturite v školskom roku 2016/17.
Maturita 2017
8. septembra 2016
Informácia 30.septembra 2016, 10.ročník festivalu "Noc výskumníkov" na šiestich miestach Slovenska
CVTI-SR-ŠVS Banská Bystrica Vás srdečne pozýva na FESTIVAL VEDY Európska noc výskumníkov. V banskobystrickom kraji sa tento festival uskutoční v obchodnom centre Europa 30.septembra 2016 v čase od 9-21 hodiny.V rámci tejto akcie, v našom vedeckom stánku uvidíte zaujímavé ukážky,prezentácie,výskum v oblasti tvorby učebných pomôcok s podporou 3D tlače,CNC,Arduino a jeho využitie v škole, Lego stavebnica pre deti a iné. Vstup na festival je bezplatný,je určený pre deti všetkých vekových kategórií a sú vítaní aj dospelí.
Odkaz na vedecké stánky v Banskej Bystrici
10. augusta 2016
Informácia CNC aktivity v ŠVS Banská Bystrica
Video CNC. - krátka ukážka pre odborníkov aj laikov CNC frézky, ktorá je postavená na otvorenom bezplatnom softvéri a finančne prijateľnej súčiastkovej základni. V rámci pilotného testovania, za pomoci tejto CNC frézky sme z poškodeného dreveného materiálu, starého nepoužiteľného nábytku , vytvorili pomôcky, ktoré sú využiteľné na geografii (puzzle krajov, puzzle strednej Európy...)
30. mája 2016
Informácia 3D Digi World
CVTI- SR- Školské výpočtové stredisko v Banskej Bystrici , v rámci celoeurópskeho týždňa European Maker Week 30 máj-5 jún 2016 , realizovalo workshopy, pre žiakov a učiteľov stredných a základných škôl v Banskej Bystrici , so zameraním na prezentáciu 3D Digi World -3D digitálneho sveta ( 3D scaner, 3D fotografia, 3D tlačiareň a modelovanie). Viac o workshopoch sa dozviete kliknutím na priložené Video.
8. marca 2016
Informácia Maturita - témy a zadania písomnej formy internej časti
Materiály nájdete na TEJTO STRÁNKE
15. februára 2016
Informácia Videá z regionálneho kola najväčšej robotickej súťaže v Banskej Bystrici
Krátky video strih (klikni v závere príspevku na Video1, Video2, Video3) regionálneho kola žiakov základných škôl z najväčšej robotickej súťaže na svete pre mladých vo veku 10-16 rokov. Súťaž sa uskutočnila 14.1.2016 v priestoroch CVTI-SR ŠVS Banská Bystrica a aule OA v Banskej Bystrici. Súťaže sa zúčastnilo približne 140 súťažiacich z celého Slovenska. Organizačne súťaž zabezpečili pracovníci CVTI-SR ŠVS Banská Bystrica. Ďakujeme mestu Banská Bystrica za sponzorovanie cien pre víťazov. Video1 Video2 Video3
17. decembra 2015
Informácia Testovanie 5 - výsledky
Na portáli Testovania 5 boli zverejnené výsledky. Môžete si ich prevziať. Postup je uvedený na portáli.